Technology

Naprawdę trudny pojedynek polskiej piłkarskiej reprezentacji w zmaganiach kwalifikacyjnych do katarskiego mundialu! Reprezentanci naszego kraju zwyciężyli albańską kadrę narodową i są znacznie bliżej występu w barażowych potyczkach!

14.10.2021, 10:07 0 komentarzy
Naprawdę trudny pojedynek polskiej piłkarskiej reprezentacji w zmaganiach kwalifikacyjnych do katarskiego mundialu! Reprezentanci naszego kraju zwyciężyli albańską kadrę narodową i są znacznie bliżej występu w barażowych potyczkach!

Awansowanie do światowych mistrzostw dla piłkarskich wielbicieli z całej Europy jest na pewno naprawdę istotne. Ze względu na sytuację z COVID-19 z poprzedniego roku w tym momencie rozgrywane kwalifikacje musiały zostać w tym przypadku wyjątkowo rozegrane później. Rywalizację w kwalifikacjach do mistrzostw świata polska narodowa kadra zaczęła ze świeżo zatrudnionym trenerem Paulo Sousą, którego misją było przygotować narodową kadrę do batalii o promocję na przyszłoroczne światowe mistrzostwa w Katarze. Start walki w eliminacjach dla polskiego zespołu nie był nazbyt udany, ale najbardziej kluczowe jest to, że daliśmy radę zdobyć parę istotnych oczek. Reprezentacja narodowa Albanii, która przed pierwszym gwizdkiem w tym pojedynku znajdowała się jedną pozycję wyżej w klasyfikacji grupy kwalifikacyjnej była podczas wtorkowego wieczoru oponentem polskiej narodowej kadry. Oznaczało to więc, że gracze z Polski powinni zwyciężyć, jeśli w dalszym ciągu chcieli marzyć o promocji na katarski mundial.

początek tego spotkania był naprawdę równe i trudno było sprecyzować głównego faworyta do zdobycia trzech punktów i dobrze mieć na uwadze ten fakt. Rezultatem zero do zera skończyła się pierwsza odsłona pojedynku, co bez wątpienia było dużo bardziej korzystną sytuacją dla albańskiej drużyny narodowej. Dużo korzystniej prezentowała się zdecydowanie lepiej gra naszych reprezentantów i byliśmy zdecydowanie bliżej strzelenia gola. Finalnie to polska kadra narodowa była w stanie zdobyć gola i wysunąć się na prowadzenie w tym meczu. Widowiskowe zagranie Mateusza Klicha sfinalizował Karol Świderski, który na murawie zameldował się w drugiej części spotkania. Kolejny raz trener Sousa Paulo zaprezentował, iż umie przeprowadzać zmiany w trakcie trwania pojedynku. Przez wzgląd na nieodpowiednie reakcje kibiców z Albanii starcie zostało na paręnaście minut przerwane. Jednak po powrocie do gry nic się nie zmieniło i to gracze z Polski mogli radować się z powodu wygranej. Uzyskany na wyjeździe wynik 1 do 0 to radosna informacja odnosząca się do zmagań o dostanie się do mistrzostw świata w Katarze. Na tą chwilę polska kadra narodowa jest na miejscu numer dwa i sprawa dostania się do baraży jest uzależniona jedynie od naszych graczy.

Zostaw komentarz