Od czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet w sprawie zmian prawnych w kwestii aborcji

27.10.2020, 16:05 0 komentarzy
Od czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet w sprawie zmian prawnych w kwestii aborcji

W 80 miejscowościach w kraju i w dwudziestu za granicą, protestować postanowiły wyjść pełnoletnie kobiety, ale również i Panowie na równi z młodzieżą, w celu dania wyrazu rozczarowaniu w odniesieniu do zarządzenia Konstytucyjnego Trybunału względem prawa do aborcji. 22 października, w czwartkowy poranek, w zgodzie z decyzją Trybunału, prawo do usunięcia ciąży w razie nieodwracalnego uszkodzenia płodu ma być niezgodne z polską Konstytucją. Od tamtej chwili nieustająco organizowane są demonstracje, stawiające sobie za cel uzewnętrznienie sprzeciwu w sprawie tej sfery. Strajkującym towarzyszą tego typu hasła jak "To jest wojna" oraz "Piekło Kobiet". Skandowane są także różne teksty, jak na przykład "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", natomiast zamiast gwiazdek możliwe jest wkomponować slogan, w ostry sposób żądający oddania stanowisk przez obecnie rządzącą partię. Młodsi, jak również starsi Polacy wyszli na ulice w swoich miejscowościach, aby pokazać swą solidarność z protestującymi, które zostały pozbawione prawa do wybierania poprzez decyzję rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy osób w sporej liczbie miast Polski jak i tysiące poza granicami kraju pragnie pokazać, iż ów przepis nie może stać się rzeczywistością i tym samym wypowiedzieć swoją opozycję co do zapatrywań obecnie panującego rządu.

Demonstracje stale się nasilają

Od samego początku na manifestację przybyło wysyp ludzi, a specjalnie zirytowanych Pań. W liczniejszych miejscowościach, demonstrujących były tysiące, oprócz tego też w niewielkich miasteczkach mieszkańcy okazywali swój sprzeciw, stawiając się pod urzędami miejskimi oraz chodząc na "spacery". Podczas demonstracji wygłaszanych jest wiele haseł, śpiewane są różne utwory, a z kolei na afiszach da się odnaleźć różnorodne napisy, takie jak "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Ale faktycznym atrybutem, który ukazuje się permanentnie, jest czerwony piorun. Całe mnóstwo celebrytów i osób pracujących w mediach albo decyduje się na przyłączenie się do demonstracji, pojawiając się na ulicach miast, albo zamieszcza posty w mediach społecznościowych, prezentując swoje wsparcie dla sprawy. Natomiast zwycięska partia oraz przedstawiciele Kościoła Katolickiego twierdzą, iż Strajk Kobiet to atak, którego celem jest to aby zniszczyć Polskę i wzywają do zaprzestania demonstracji.

Zasadniczo w całym kraju mniej więcej 400 000 ludzi pojawiło się na wielu ulicach miast w aż ponad 400 manifestacjach, a najwięcej osób strajkujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin oraz wiele wojewódzkich miast zostały otoczone manifestacjami. Protesty mają też swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także Norwegii i Australii. Każdego dnia w wielu miastach Polski można napotkać protesty, walczące o prawa kobiet w naszym kraju. 30 października w piątek ma odbyć się największa do tej pory demonstracja.

Tagi:

Zostaw komentarz