Technology

Polska reprezentacja już poznała przeciwnika w batalii o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze! Reprezentanci Polski będą się mierzyć z rosyjską narodową kadrą w półfinałowej rywalizacji baraży!

29.11.2021, 11:28 0 komentarzy
Polska reprezentacja już poznała przeciwnika w batalii o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze! Reprezentanci Polski będą się mierzyć z rosyjską narodową kadrą w półfinałowej rywalizacji baraży!

Bez żadnych wątpliwości ostatnia prosta kwalifikacji do mistrzostw świata ze strony polskiej narodowej drużyny była naprawdę kiepska. Ostatecznie zawodnicy z Polski byli w stanie zagwarantować sobie grę w rywalizacji barażowej, jednakże z za dużą arogancją podeszli do rozgrywki z węgierską reprezentacją narodową. Przegraliśmy i właśnie dlatego nie byliśmy rozstawieni w trakcie losowania barażowych par. Los przydzielił nam całkiem prostą barażową ścieżkę więc mieliśmy jednak szczęście. Narodowa drużyna Rosji, która na poprzednich światowych mistrzostwach doszła do 1/4 finału okazała się Oponentem numer jeden reprezentantów naszego kraju. Dla podopiecznych trenera Stanisława Czerczesowa to był bez wątpienia niezwykły rezultat, jednak po tym turnieju ich gra nie wyglądała tak dobrze. Między innymi dlatego możemy myśleć o tym, że będziemy w stanie zdobyć kwalifikację do finału barażowego turnieju o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Chwilę przed rozlosowaniem par barażowych na szkoleniowca polskiej narodowej kadry Paulo Sousę spadła ogromna krytyka za skład, który zdecydował się wypuścić w starciu z kadrą narodową Węgier. Szerokie grono specjalistów przed najważniejszymi starciami rozmyślało nad kwestią tego, by zasięgnąć po kompletnie świeżego selekcjonera. Pomimo tego portugalski trener zachował swoją pracę i należy przyznać, iż miał przy rozlosowaniu dużo szczęścia. Zdołaliśmy uniknąć chociażby niesamowicie nieprzyjemnej batalii z narodową kadrą Włoch, czyli w tej chwili panującymi mistrzami Europy. W ostatnim meczu mierzyć się będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą starcia pomiędzy kadrą narodową Szwecji, a drużyną Czech jeśli damy radę pokonać rosyjską kadrę. Starcie z piłkarzami ze Szwecji byłoby perfekcyjną okazją do rewanżu za przegraną rezultatem 2:3 podczas Euro 2020 i to nie podlega wątpliwości. Starcie z drużyną Rosji nie będzie dla polskich graczy proste i trzeba sobie to uświadomić. Jeżeli nadal chcemy myśleć o zakwalifikowaniu się na katarskie światowe mistrzostwa to polska drużyna będzie musiała się wdrapać na wyżyny własnych umiejętności futbolowych.

Zostaw komentarz