Technology

W tym roku będzie premierowy dzień nowej konsoli PS5

21.09.2020, 12:47 0 komentarzy
W tym roku będzie premierowy dzień nowej konsoli PS5

Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano, że w roku aktualnym japońska marka Sony okaże graczom swoje świeże dzieło - PlayStation 5. Na chwilę obecną wśród graczy w dalszym ciągu propagowana okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią miało być słabsze. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na zaprojektowanie konsoli do gier nowszej generacji, a gracze z niecierpliwością jej oczekują.

Nowe rozwiązania technologiczne w PlayStation 5

Firma Sony wielokrotnie pokazywała, że bywa pionierem na rynku oraz może zaskoczyć fanów. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła naprawdę wysoką poprzeczkę konkurentom - to wszystko dzięki kompletnie nowatorskiej jakości, której nigdy wcześniej nie przedstawiła inna firma. Grafika, wysoce czułe kontrolery, gierki najnowszej generacji - fani oczywiście ucieszyli się na tego typu opisane szczegóły oraz dzięki temu aktualnie PS4 jest najszybciej zarabiającą konsolą do gier w historii.

Rzecz jasna premiera PlayStation4 nie była pozbawiona problemów z początku premiery - firma Sony chciała przekroczyć wszelkie granice technologiczne (co finalnie udało im się), lecz premiera i przedpremierowe prezentacje PS4 zrodziły sprzeczne uczucia. Klientom, przyzwyczajonym do świetnej konsoli PS3, nie całkiem przypasowały chociażby kontrolery, gdyż z początku wydawały się niezwykle niewygodne. Ostatecznie DualShocki dostały zasadniczo alternatywny wygląd, jednak problemem pozostał inicjalny model konsoli PS4. PS4 miała problemy z przegrzewaniem się, sprzęt był w stanie także samodzielnie wyłączać się.

Oczywiście po pewnym czasie oraz poprawkach wprowadzanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko marka Sony podąża w prawidłową stronę, a wypuszczona konsola otrzymała łatkę topowej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele osób wysoce ciepło wspomina.

A czy PS5 się okaże analogicznym osiągnięciem?

Z pewnością niejeden gracz i amator technologicznych świeżynek niecierpliwie oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Marka Sony potwierdziła, że gry poznane na PS4 ruszą na najnowszej konsoli (jednakże nie zadziała w drugą stronę, co licznym ludziom się nie podoba). Pojawiły się na chwilę obecną pierwsze informacje o kłopotach z preorderami - mówi się, że japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, aczkolwiek nie wiemy, czy nie są to tylko fałszywe hejty. W Sieci pojawiają się kolejne informacje także o tym, iż PlayStation 5 posiada teoretycznie kłopot z jakością obrazu 4k. Jednak i w tym przypadku pewne nie jest, jak jest naprawdę. Prawdy dowiemy się w momencie premiery, mianowicie dziewiętnastego listopada roku 2020.

Zostaw komentarz