Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

01.09.2018, 13:30 0 komentarzy
Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

Większość z nas co roku zastanawia się który okres w roku jest najbardziej odpowiedni na wymarzony urlop. Zapewne gusta różnią się w zależności od oczekiwań, które mamy co do wakacji. Niektóre osoby chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Bez względu na preferencje najlepszym okresem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Istnieje ogrom plusów wynikających z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Po pierwsze, wakacyjne wyjazdy poza sezonem urlopowym są przede wszystkim tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele obniżają ceny, a biura podróży organizują niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Dodatkowym atutem wrześniowych urlopów jest pogoda. Uciążliwe upały są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak męczące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest mnóstwo. W szczególności Europa zachęca pięknymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak męczące. Pamiętaj jednak, aby pomijać miejsca, w których w tym okresie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować walizkę i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Zostaw komentarz