Technology

Zaskakujący rezultat a także wypadek faworytów podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo Daniel sięgnął po triumf na włoskiej ziemi, a Lando Norris wywalczył drugą lokatę!

12.09.2021, 10:32 0 komentarzy
Zaskakujący rezultat a także wypadek faworytów podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo Daniel sięgnął po triumf na włoskiej ziemi, a Lando Norris wywalczył drugą lokatę!

Obecny sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę bardzo pasjonujący i dobrze zrozumieć to. Jeśli chodzi o ostatnie sezony rywalizacja o pierwszą lokatę opanowana była przez zawodników Mercedesa, a mówiąc dokładniej Hamiltona. Kierowca z Anglii w zeszłorocznym sezonie zwyciężył 7 mistrzowski tytuł, co dało mu okazję zrównania w ilości pucharów za mistrzostwo ze słynnym Schumacherem. Jednak kierowca z Wielkiej Brytanii w trwającym właśnie sezonie nie ma już jednak aż tak lekko w walce o następny tytuł światowego mistrza. To wszystko spowodowane zostało zjawieniem się w stawce Verstappena, który również rozmyśla o tym, aby sięgnąć po tytuł mistrza Formuły 1. Już od GP Bahrajnu batalia między tymi 2 kierowcami jest bardzo mocno zacięta i naprawdę trudno wskazać kto po ostatnim wyścigu sezonu zostanie mistrzem. Kolejnym etapem batalii tych dwóch kierowców był wyścig włoski, a więc GP Monzy. Dla dużej grupy kierowców to wyjątkowy tor, a w trakcie trwania tego weekendu w samochodzie Formuły 1 usiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena, który zaraził się koronawirusem.

Zmagania eliminacyjne do wyścigu o GP Włoch zapewniły motoryzacyjnym kibicom zasiadającym na widowni mnóstwo doznań. Emocjonującą batalię, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel oraz Verstappen zafundował fanom zakręt pierwszy ścigania niedzielnego. Naprawdę ważne dla rezultatu niedzielnego wyścigu były wizyty kierowców w boksach. Chwilę po wymianie opon doszło do zaskakującego wypadku. W naprawdę bardzo ciasnym miejscu walczyli mistrz F1 i Verstappen Max i w momencie, gdy wyglądało na to, że to koniec przepychanek, kierowcy najechali na siebie kołami, a bolid Verstappena wylądował na samochodzie prowadzonym przez brytyjskiego zawodnika. Dla sympatyków motoryzacji siedzących na trybunach była to bez cienia wątpliwości zaskakująca chwila, jednak nikomu nic nie dolegało. Na tym incydencie umiejętnie skorzystali kierowcy zespołu McLarena, którzy zakończyli niedzielny wyścig na 2 najwyższych miejscach. Daniel Ricciardo wygrał wyścig, a na lokacie numer dwa znalazł się Norris. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to bez cienia wątpliwości fantastyczne osiągnięcie i ten rezultat mocno pomoże im w batalii o 3 pozycję w generalnej klasyfikacji.

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane