Technology

Zwycięstwo polskiego zespołu narodowego w siatkówce z włoskim zespołem w pojedynku o trzecie miejsce turnieju National League!

26.07.2022, 08:17 0 komentarzy
Zwycięstwo polskiego zespołu narodowego w siatkówce z włoskim zespołem w pojedynku o trzecie miejsce turnieju National League!

U nas kibice siatkówki są przyzwyczajeni do fetowania medali od dłuższego czasu. Kadra Polski na kolejnych turniejach prezentuje fenomenalny poziom, czego rezultatem są zdobywane mistrzostwa. Nasi siatkarze jako jedyni w historii tej dyscypliny, dali radę obronić tytuł mistrza świata i warto to zaznaczyć. Z całą pewnością to jest niesamowite osiągnięcie, które zasługuje na pochwałę. Siła siatki w naszym kraju zaczęła się kreować na początku 21. wieku, gdy 16 lat temu wystąpiliśmy w spotkaniu finałowym na mundialu. Wybitny turniej wtedy zagrał młody Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero brazylijscy zawodnicy. Eksperci siatkarscy posyłali sporo pochwał w kierunku naszych siatkarzy pomimo klęski w spotkaniu finałowym z kadrą narodową Brazylii wynikiem 0:3. Bez cienia wątpliwości nikt nie mógł przewidzieć tego, jakie sukcesy odniesie to pokolenie w przyszłości.

Na pewno bazą dla triumfów polskiego zespołu narodowego byli roztropnie dobierani szkoleniowcy. Najczęściej siatkarze idealnie rozumieli się z selekcjonerami, co wpływało na niezwykłą formę na parkiecie. Identycznie to wygląda w przypadku polskiej kadry i selekcjonera Grbicia, który przejął stery po Heynenie. Z początku selekcjoner pochodzący z Serbii nie budził zaufania wśród ekspertów z naszego kraju, ale z upływem czasu wypracował sobie bardzo dobrą markę. Wkrótce polska reprezentacja bronić będzie tytułu we wrześniu. Lecz zanim dojdzie do tego, reprezentanci Polski wzięli udział w National League. W piłce siatkowej to jest względnie nowy turniej, który fani przyjęli z entuzjazmem. Na to, że narodowa kadra Polska będzie w stanie wygrać w National League liczyło bardzo dużo siatkarskich sympatyków. Doskonale się pokazali podczas zmagań grupowych, a w 1/4 finału wygrali z irańską drużyną. W półfinale siatkarze polskiej narodowej kadry nie poradzili sobie jednak z narodową kadrą USA i musieli się zadowolić meczem o trzecie miejsce. Kadra Włoch była rywalem polskiej kadry narodowej. Polska narodowa drużyna mogła radować się z trzeciego miejsca w Lidze Narodów po tym jak ten mecz zakończył się wynikiem 0 do 3.

Zostaw komentarz