Najchętniej czytane artykuły AD 2011

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Koniec roku to typowy moment podsumowań. Dziś prezentujemy 10 najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu. Aby było nieco sprawiedliwiej i publikacje z końca roku nie były pokrzywdzone ilość wejść była dzielona przez ilość miesięcy istnienia danego artykułu na naszym serwisie.
2011

Zapewne każdy ma swoich faworytów i warto sprawdzić, czy znaleźli się w zestawieniu. Zapraszamy do lektury.

10. Fakty i mity z historii El Clasico - cz. IV

Nadspodziewanie dużym zainteresowaniem cieszył się cykl czterech artykułów dotyczących historycznego podłoża najbardziej intrygującej rywalizacji piłkarskiej na naszym kontynencie, czyli El Clasico. Z przelicznika wyszło, że najchętniej czytaliście część ostatnią.

9. Niespłacanie długów leży w greckiej tradycji

Kryzys w Grecji był jednym z naczelnych tematów rozmów w kończącym się roku. Nabiera on jeszcze bardziej dramatycznego kształtu, gdy przyjrzeć się historii zarządzania finansami przez Hellenów. W artykule wiele druzgocących informacji na temat niespłacania długów od momentu odzyskania przez Grecję niepodległości.

8. Dlaczego huragany mają imiona?

Popularność tego artykułu absolutnie nie dziwi. Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie znało wcześniej bardzo niewiele osób i sami w redakcji byli zadowoleni, że udało się na taką publikację trafić, przetłumaczyć i przedstawić na naszych łamach.

7. Niemiecka wyprawa po 8 ton złota Majów

Nie słabnie zainteresowanie tajemniczymi skarbami Nowego Świata, o których legendy krążą niem odkąd Kolumb odkrył Amerykę. Tym razem po niewyobrażalną ilość złota ruszyła niemiecka ekspedycja i informacja na ten temat wywołała spore zainteresowanie. Póki co brak w mediach informacji na temat sukcesów wyprawy.

6. Ekshumacja trumny Jana Pawła II

To był artykuł z lutego. Aż do momentu beatyfikacji niemal każdy temat związany z Janem Pawłem II stanowił nie lada atrakcję. Informacje zawarte w tej publikacji był bardzo przydatne dla osób, które zastanawiały się nad wyjazdem na uroczystości beatyfikacyjne w Watykanie.

5. Jahwe i jego żona Aszera

Rewelacje dotyczące istnienia żony Jahwe dla wielu były niemal obrazoburcze, ale liczne grono osób zajmujących się historią religii słyszało o Aszerze już wcześniej. Tematyka jednak na tyle kontrowersyjna, że chętnych do przeczytania teog artykułu było sporo.

4. Największe katastrofy atomowe w historii

Publikacja przygotowana przez nas przy okazji katastrofy jądrowej w Fukushimie. Już kilka dni później okazała się być nie aktualna, ale i tak informacje zawarte na temat wcześniejszych katastrof nie tylko cieszyły się sporym zainteresowaniem, ale także stanowiły ważną przestrogę na przyszłość. To chyba jeden z najlepiej przygotowanych materiałów w krótkiej historii naszego portalu. Mimo to spodziewaliśmy się, że bardziej popularny będzie artykuł w rocznicę katastrofy w Czarnobylu.

3. Bombowy problem na Renie wywołany jesienną suszą

Zainteresowanie tym tematem nas zaskoczyło. Przypuszczalnie słowo „bombowy” było dostatecznym magnesem. Nie da się jednak ukryć, że tegoroczne, jesienne susze były wydarzeniem bezprecedensowym w skali Europy Środkowej.

2. Do czego służył rzymski dzban z otworami?

To nie wątpliwie największa zagadka historyczna całego mijającego roku. Odnaleziony dzban, który miał regularnie rozmieszczone otwory, stawia pytania o jego użyteczność. Jak dotąd współcześni nie potrafią na takie pytania odpowiedzieć. I trudno się dziwić.

1. Juramaia sinensis - najstarszy ssak łożyskowy

Jak za to wyjaśnić popularność artykułu o odnalezionych w Chinach skamieniałościach niewielkiego ssaka z jury, to już zagadka naszego portalu. Do tej pory artykuł przeczytało prawie 10 tysięcy osób. Historia nie ma w sobie żadnego wabika, który wyjaśniałby tą popularność, a jednak jest to bezdyskusyjny numer jeden AD 2011 portalu historia-news.pl.

Na koniec zestawienia, z okazji kolejnego roku, życzymy wszystkim czytelnikom jak najwięcej ciekawych artykułów na naszych łamach.

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki