Podziemny Google prezentuje Stonehenge

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Google Under-the-Earth: Seeing Beneath Stonehenge jest pierwszą aplikacją pozwalającą przewieźć użytkowników wokół prehistorycznego miejsca i zwiedzić międzynarodowej sławy zabytek – Stonehenge.

Google Under-the-Earth

Aplikacja korzysta z danych zebranych w ramach projektu Stonehenge Riverside na Uniwersytecie Sheffield we współpracy z kolegami z uniwersytetów w Manchesterze, Bristolu, Southamptonie i Londynie. Aplikacja została opracowana przez archeologów Uniwersytetu Bournemouth poprzez dodawanie warstw archeologicznych do programu Google Earth tworząc Google Under-the-Earth.

Wyjątkowe wrażenia wizualne umożliwiają użytkownikom interakcję z przeszłością jak nigdy dotąd. Główne atrakcje to wizyta w neolitycznej wiosce Durrington Walls i zwiedzanie wnętrza prehistorycznego domu. Użytkownicy mają również możliwość zobaczyć rekonstrukcje Bluestonehenge pod koniec Stonehenge Avenue i wielki pomnik z drewna o nazwie Southern Circle tak, jakby wyglądały ponad 4000 lat temu.

Projekt jest finansowany przez Google Research Awards – program, który promuje relacje między Google a środowiskiem naukowym w ramach ambicji Google do uporządkowania światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

Ta nowa aplikacja Google'a jest ekscytująca, bo pozwoli ludziom na całym świecie zobaczyć niektóre z fascynujących odkryć, jakie zrobiliśmy wokół Stonehenge w ciągu ostatnich kilku lat.

- powiedział prof. Mike Parker-Pearson z Uniwersytetu Sheffield.

Przewiduje się, że Google Under-the-Earth: Seeing Beneath Stonehenge może być początkiem nowej warstwy w Google Earth. Można przecież dodać wiele z największych światowych stanowisk archeologicznych zwierających szczegóły stuleci wartych eksploracji, jak również dane techniczne z badań geofizycznych zrealizowanych w ostatnich 20 latach.

- powiedziała archeolog, dr Kate Welham, kierownik projektu z Uniwersytetu Bournemouth.

Aby obejrzeć aplikację Google Under-the-Earth: Seeing Beneath Stonehenge niezbędne jest zainstalowanie na komputerze aplikacji Google Earth.

Czytaj artykuł źródłowy


 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki