Seksulane podboje królowej Wiktorii

User Rating: / 5
KiepskiSuper 

Mająca około 150 cm wzrostu królowa Wiktoria górowała nad całym światem dając imię epoce, która stworzyła imperium o powierzchni 40 kilometrów kwadratowych i 387 milionach ludności.
królowa Wiktoria i John Brown

Epoka wiktoriańska charakteryzowała się skrajnymi represjami seksualnymi, pruderyjną moralnością i niezwyciężoną ignorancją. Wiktoria zakazywała kategorycznie jej rządowi uznania skłonności lesbijskich, gdyż uważała to za fizyczną niemożliwość. Zmarła uważana za skrajnie świętoszkowatą.

Tymczasem wg najnowszego artykułu w magazynie The Oldie po przedwczesnej śmierci jej męża, księcia Alberta, szukała seksualnego pocieszenia z nieokrzesanym, aroganckim i wiecznie pijanym szkockim służącym Johnem Brownem. Idąc dalej, królowa potajemnie wyszła za niego, a potem urodziła mu dziecko.

Źródłem tych rewelacji jest 82-letni historyk John Julius, wicehrabia Norwich. Wspomina on, że jego przyjaciel sir Steven Runciman przypadkiem znalazł w Królewskim Archiwum w zamku Windsor akt małżeństwa królowej Wiktorii i Johna Browna. Ponoć ten pokazał akt królowej matce, która nakazała spalić dokument, aby nie wyrządził szkody rodzinie królewskiej.

Runciman, najznakomitszy w Wielkiej Brytanii znawca krucjat, uważał także, że prawnuk Wiktorii, książę Henryk spotkał w Nowym Jorku kobietę, która nazywała się Jean Brown i twierdziła, że jest córką królowej Wiktorii i Johna Browna. Lord Norwich uważał, że za młodu wysłano ją do Ameryki, gdzie długo musiała się ukrywać.

Trudno powiedzieć, na ile ta opowieść jest prawdziwa, albowiem pogłoski o rzekomym małżeństwie i ciąży królowej krążyły od prawie 150 lat. Domniemany syn królowej i Browna zmarł jako 90-letni odludek, zaś druga córka Louise Brown została wysłana do Paryża, gdzie zadaniem jednego z królewskich bankierów Johna Stuarta otrzymywała regularną pensję a pieniądze wypłacano z konta księcia Walii.

Wówczas uważałem, że to musi być jedno z dzieci króla Edwarda VII z nieprawego łoża, ale król nakazał płatności nawet po swojej śmierci, aby uniknąć skandalu związanego z jego matką.

- twierdzi John Stuart.

Czy jednak Edward VII, który nakazał zniszczenie wszystkich swoich papierów po śmierci, pozwoliłby, żeby w archiwach pozostał dokument obciążający jego matkę?

Choć źródło rewelacji, czyli wspomniany historyk sir Steven Runciman, nie jest uważany za postać wiarygodną z racji swoich ekscentrycznych złośliwości, z jakich był powszechnie znany, to istnieją jednak poszlaki wskazujące na prawdziwość owych informacji. Królowa Wiktoria miała niezaprzeczalne problemy hormonalne, które sprawiały, że miała ogromny apetyt na seks graniczący niemal z nimfomanią.

Nieco zniewieściały i wrażliwy książę Albert zmęczony seksualnymi aspiracjami małżonki musiał chować się przed nią za drzwiami swojej sypialni.

Po urodzeniu księżniczko Beatrice w 1857 roku, lekarz Wiktorii, sir James Reid, surowo ostrzegał władczynie przed kolejnymi ciążami. Królowa była zdruzgotana. Cztery lata później zaatakowany przez tyfus książę Albert przestał już być Adonisem w łóżkowych wyzwaniach.

Lekiem na pogłębiającą się melancholię królowej miało być ściągnięcie ze Szkocji służącego Johna Browna, który szybko stał się najbardziej zaufaną jej osobą. W listach Wiktoria zwracała się do służącego „Kochanie”, a świadkowie potwierdzali, że w ich rozmowach pojawiały się szkockie słowa oznaczające stosunek płciowy.

Trudniej uwierzyć w ciążę królowej, dla której ciąża w wieku 46 lat byłaby bardzo niebezpieczna. Badanie lekarskie ciała królowej Wiktorii po jej śmierci ujawniły, że od kilku lat cierpiała na brzuszne przepukliny, który dokonały na tyle dużych uszkodzeń w układzie rozrodczym władczyni, że ciąża nie wchodziłaby w ogóle w rachubę.

Po śmierci Browna w 1883 roku w wieku 56 lat Wiktoria pokazała, że jej apetyt na męską atencję nie zmalał. W 1887 roku miejsce Browna zajął pochodzący z niskiej kasty Hindus Abdul Karim, którego królowa nazwała "Munshi". Szybko stał się jej „hinduskim sekretarzem”. Dała mu trzy domy, za które wykarmił swoich hinduskich krewnych za pieniądze brytyjskich podatników.

W 1901 roku Wiktoria została pochowana w szlafroku księcia Alberta i z kosmykiem włosów Johna Browna w rękach.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki