Opublikowano nazwiska niewolników z Wirginii

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Nazwiska osób zniewolonych w Wirginii wydobyte niektórych spośród 8 milionów dokumentów z towarzystwa Virginia Historical Society zostały zebrane w jedna bazę danych i podane do publicznej wiadomości.
Unknown No Longer

Narzędzie on-line zawiera ponad 1500 nazwisk znalezionych w listach, testamentach, aktach sądowych i innych źródłach. Do każdego nazwiska jest podłączona cyfrowa kopia oryginalnego dokumentu, w którym zostało znalezione. Prace nad zgromadzeniem tych nazwisk rozpoczęto ponad rok temu.

Jest bardzo prawdopodobne, że tych nazwisk nigdy wcześniej nikt nie widział. Opublikowaliśmy je po raz pierwszy.

- powiedziała Jennifer Guild, rzeczniczka Virginia Historical Society.

Bazę danych można przeszukiwać według słów kluczowych, takich jak nazwisko, zawód i plantacja.

Na przykład, jeśli wszystko, co wiemy o naszej pra-pra-pra-babce to, że nazywała się Ann i była niewolnikiem w Wirginii, to wystarczające informacje, aby rozpocząć wyszukiwanie w tej bazie danych. Jeśli znasz tylko nazwę plantacji, to szukasz jej i uzyskasz nazwiska wszystkich niewolników, jacy tam żyli.

- tłumaczy Jennifer Guild.

Dzieło nie jest jeszcze ukończone. VHS kontynuuje przeszukiwanie dokumentów i kolejne nowe nazwiska będą dodawane do bazy.

W przeszłości, wszystko co było dostępne do powszechnego wyszukiwania, to lista tytułów książek lub innych opublikowanych materiałów zawierających informacje na temat niewolników. Jeśli ktokolwiek chciał wiedzieć więcej, musiał udać się to towarzystwa i samemu podjąć się dalszych poszukiwań.

Baza danych dostępna jest tutaj.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki