Nazistowska parada uczniów wywołała oburzenie

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Centrum Szymona Wiesenthala, żydowska organizacja praw człowieka z siedzibą w Los Angeles, w poniedziałek wezwała przywódców chrześcijańskich Tajlandii do potępienia parady w Szkole Najświętszego Serca w Chiang Mai w Tajlandii, podczas której uczestniczący uczniowie mieli na sobie mundury oraz emblematy nazistowskie.
uczestnicy parady w Tajlandii

Na zdjęciach uczestnicy parady niosą flagi ze swastyką, wykonują nazistowski salut i noszą mundury SS, lub są ubrani jak Adolf Hitler ze szczoteczkami do zębów w roli wąsów.

Rabin Abraham Cooper, zastępca dziekana Centrum Szymona Wiesenthala, powiedział, że zdjęci anie pozostawiają wątpliwości, że do zdarzenie nie mogło dojść bez wiedzy i wsparcia administracji szkoły.

Trudno jest ocenić ból, jaki takie wystąpienie sprawiło ocalałym z Holokaustu i rodzinom ofiar nazizmu. Nie ma usprawiedliwienia dla takiego zachowania w miejscu nauki.

- powiedział rabin Cooper.

Centrum Szymona Wiesenthala wezwało osoby odpowiedzialne w szkole do podjęcia natychmiastowych działań wobec osób, które umożliwiły zaistnienie takiej sytuacji.

Cooper powiedział, że podobna parada odbyła się w 2007 roku w szkole w Bangkoku. Uczestniczyło w niej 200 uczniów. Całkiem niedawno tajska grupa rockowa wystąpiła w teledysku ubrana w nazistowskie mundury.

Personel Szkoły Najświętszego Serca jest głęboko zasmucony zaistniałym incydentem.

- napisał na szkolnej stronie internetowej dyrektor tajskiej placówki.

Parada miała miejsce podczas dnia sportu, gdzie zespoły wyróżniane były kolorami. Grupa czerwona wykorzystała przy tym symbole nazistowskie.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki