4 dolary rekompensaty za śmierć brata na wojnie

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Kobiecie z Korei Południowej zaproponowano niewiele ponad 4 dolary rekompensaty rządowej za śmierć brata podczas wojny koreańskiej w latach 1950-53. Zakłopotani urzędnicy tłumaczą, że byli związani przestarzałym prawem.
38. równoleżnik podczas wojny koreańskiej

Koreanka miała dwa lata, gdy jej brat zginął w walce w 1950 roku, ale nie wiedziała o jego istnieniu do momentu, gdy o jego śmieci powiedział jej sąsiad, lokalny dziennikarz, który dodał, że ich matka cierpi na demencję. Rodzina nie otrzymała żadnego odszkodowania do tego roku, gdy siostra zabitego żołnierza otrzymała 5 tys. wonów, czyli 4,33 dolara na podstawie ustawy obowiązującej podczas wojny.

Przewodniczący Komisji ds. Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją uznał decyzję za niezrozumiałą i wezwał rząd do jej zweryfikowania.

Mamy nadzieję, że ta sprawa przyczyni się do ukształtowania systemu kompensacyjnego, który właściwie obejmie rodziny weteranów wojny koreańskiej wciąż żyjących w wielkim bólu.

Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Patriotów i Weteranów ogłosiły, że nowe prawo powinno dostosować sumę z uwzględnieniem inflacji i odsetek.

Według danych południowokoreańskiego MON prawie 140 tysięcy południowokoreańskich żołnierzy zginęło w walce a kolejnych 130 tysięcy zaginęło w akcji podczas koreańskiego konfliktu zbrojnego.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki