Znaleziono pieczęć z Drugiej Świątyni Jerozolimskiej

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Izraelscy archeolodzy działający w ramach jednych z najbardziej kontrowersyjnych prac wykopaliskowych na Ziemi Świętej ogłosili w niedzielę rzadkie odkrycie. Chodzi o glinianą pieczęć, która jak się wydaje była zawiązana z rytuałami dokonywanymi w Świątyni Jerozolimskiej około 2000 lat temu. Aramejski napis na pieczęci głosi "czysty dla Boga".
pieczęć znaleziona w Jerozolimie

Pieczęć pochodzi z okresu między I wiekiem p.n.e. a 70 rokiem naszej ery, czyli momentem, gdy zniszczono Drugą Świątynię Jerozolimską. Według agencji AP, archeolodzy uważają, że pieczęć została użyta do wskazania zatwierdzenia obiektu do użytku w ramach jakiegoś obrzędu.

Powiązania pieczęci ze Świątynią są czymś niezwykle rzadkim, ponieważ miejsce, gdzie ją ulokowano jest trzecim najświętszym miejscem Islamu i ze względu na swoje znaczenie oraz kontrowersje jest niedostępne dla archeologów.

Wykopaliska w Mieście Dawida, w ramach których natrafiono na pieczęć, też nie są wolne od sporów. Prace finansowane przez Izrael znajdują się na terenie palestyńskiej dzielnicy Silwan.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki