Brytyjka znalazła dowody masowych grobów w Treblince

User Rating: / 1
KiepskiSuper 

Archeolog kryminalistyczna odkryła świeże dowody na istnienie masowych grobów w nazistowskim obozie zagłady w Treblince, gdzie zostało zabitych 800 tysięcy Żydów podczas II Wojny Światowej, ale brak fizycznych dowodów na miejscu był chętnie wykorzystywany przez osoby negujące Holokaust.
Treblinka

Brytyjska archeolog kryminalistyczna Caroline Sturdy Colls podjęła się pierwszej, skoordynowanej, naukowej próbuje zlokalizowania grobów. Ponieważ żydowskie prawo religijne zabrania naruszania miejsca pochówku, wraz zespołem z Uniwersytetu w Birmingham posłużyła ziemnym radarem. Jej prace śledzą reporterzy brytyjskiej stacji Radio 4, która a najbliższym czasie ma nadać na ten temat specjalną audycję.

Według informacji pochodzących od dziennikarzy ziemny rada pozwolił na odkrycie fundamentów budynków, które najprawdopodobniej były komorami gazowymi.

Wszystkie podręczniki historii utrzymują, że Treblinka została zniszczona przez hitlerowców, ale badania wykazały, że tak nie jest. Za pomocą technik geofizycznych zidentyfikowałam szereg zakopanych dołów znacznych rozmiarów i bardzo głębokich. Jeden z nich ma rozmiary 26 na 17 metrów.

- powiedziała Caroline Sturdy Colls.

W dołach znajdują się spalone szczątki tysięcy ciał.

Naprawdę mam nadzieję, że to dopiero pierwszy z wielu etapów programu szukania ukrytych grobów Holokaustu.

- powiedziała pani archeolog po rozmowie z osobami odpowiedzialnymi za muzeum w Treblince.

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki