Oficyna "Verdadero"

Oficyna "Verdadero" powstała w 2010 roku, a jej założycielem jest dziennikarz i pisarz Przemysław Łonyszyn. Ideą powstania oficyny była chęć publikowania dzieł literackich poruszających tematy uważane za niewygodne. Szybko okazało się, że pierwszą ideą, z jaką trzeba się zmierzyć, jest powstanie portalu, który prezentowałaby najnowsze wydarzenia z dziedziny historii. Choć brzmi to jak paradoks, ale historia bez przerwy daje nam o sobie znać. Niestety tylko nieliczni traktują tę dziedzinę nauki jako coś żyjącego. Aby zmienić ten stan rzeczy, powstanie portalu zajmującego się aktywną stroną historii było niezbędne. O tym, czy znajdzie on uznanie wśród internautów, zadecydujecie już sami.

Tym czasem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Oficyny "Verdadero".


Kilka słów o twórcy portalu


Przemysław Łonyszyn jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył socjologię. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od pracy w TVP oddział Szczecin. Zaczynał od najniższego szczebla - był tzw. reasercherem - aby ostatecznie zostać kierownikiem produkcji telewizyjnych.
Współpraca z telewizją zakończyła się po półtorej roku. Przemysław wrócił do Rewala, gdzie zajmował się koordynowaniem prac gminy w ramach projektu naukowego MESSINA a także był kierownikiem największej letniej imprezy w gminie Rewal - "Akademii Słońca". Później pojawiła się współpraca z portalami echo.szczecin.pl oraz realmadrid.pl.
W 2006 i 2007 roku Przemysław Łonyszyn był attachee drużyny weteranów Realu Madryt podczas ich pobytów w Polsce. Stąd pochodzi zamieszczone na tej stronie zdjęcie z największą gwiazdą "Królewskich" lat 80-tych –  Emilio Butragueño.

W roku 2006 ukazała się też pierwsza książka Przemysława Łonyszyna – „Tajemnica Mundialu” (wspierana merytorycznie przez Romana Hurkowskiego), która wprawdzie osnuta jest na sportowym podłożu, to jednak zahacza o wiele innych problemów. Na jesień 2010 roku zapowiadana jest premiera kolejnej powieści.
W roku 2008 Przemysław pracował dla portalu e-boisko.pl, zaś od 2009 jest redaktorem w innym piłkarskim serwisie futbolnet.pl. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się piłkarski blog Przemysława Łonyszyna 90todie.wordpress.com.
Nowym dzieckiem Oficyny "Verdadero" jest Encyklopedia gminy Rewal (www.wikirewal.pl). Ponadto Przemysław Łonyszyn jest doktorantem na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie rozwija wiedzę z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej. Działa też czynnie w samorządzie doktorantów.

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki