Z europy

Dinozaury były znacznie chudsze

Dinozaury zazwyczaj były silne, ale nie tak pulchne, jak wcześniej sądzono. Nowy artykuł opisuje nową technikę stosowaną do pomiaru masy i wielkości dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. To może na zawsze zmienić muzealne wystawy, ilustracje książek i inne reprodukcje wymarłych zwierząt. Artykuł znalazł się w najnowszym numerze Biology Letters.
Brachiozaur

Read more...

 

Jak rozpoznać postacie na słynnych obrazach?

Każdy, kto podziwiał wielowiekowe rzeźby i portrety wystawiane w muzeach i galeriach na całym świecie, w pewnym momencie musiał zdać jedno pytanie: Kto to jest?
Lorenzo de Medici na fresku z Kaplicy Sykstyńskiej

Read more...

 

Dwa wampirze szkielety znaleziono w Bułgarii

User Rating: / 3
KiepskiSuper 

Archeolodzy odkryli w Bułgarii dwa średniowieczne szkielety z piersiami przebitymi żelaznymi prętami, prawdopodobnie, aby zatrzymać je przed przemianą w wampiry. Odkrycie ilustruje pogańskie praktyki powszechne w niektórych wsiach jeszcze sto lat temu, mówią historycy.
miejsce wykopania szkieletów w Bułgarii

Read more...

 

Łódź podwodna na dnie Bałtyku

Radziecka łódź podwodna z czasów II Wojny Światowej została odnaleziona na dnie Zatoki Fińskiej przez estoński statek hydrograficzny.
materiały archiwalne

Read more...

 

Fontanna di Trevi ma już 250 lat

Prawdopodobnie najbardziej znana i często nazywana najpiękniejszą fontanną na świecie, czyli rzymska Fontana di Trevi świętuje swoje 250. urodziny. Zbudowana pod patronatem trzech papieży - Klemensa XII, Benedykta XIV i Klemensa XIII - została oficjalnie odsłonięta 22 maja 1762 roku po 30 burzliwych latach prac.
fontanna di Trevi

Read more...

 

MKOl nie uczci 40. rocznicy zamachu w Monachium

Międzynarodowy Komitet Olimpijski odrzucił wczoraj propozycje rządu Izraela i dwóch amerykańskich przedstawicieli, aby uczcić minutą ciszy podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich 11 izraelskich sportowców i trenerów, którzy zostali zabici przez terrorystów palestyńskich w 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium.
Stadion Olimpijski w Monachium

Read more...

 

Raport opisujący deportację Żydów z Düsseldorfu

Niespotykany, nazistowski raport policyjny z deportacji prawie 1000 Żydów z Düsseldorfu został odkryty w archiwum w Londynie. To dopiero drugi tego typu dokument, jaki kiedykolwiek znaleziono, gdyż większość została zniszczona pod koniec wojny.
pomnik na stacji Derendorf

Read more...

 
More Articles...
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki