Zatrzymano podejrzaną o zamach w tokijskim metrze

User Rating: / 0
KiepskiSuper 

Policja aresztowała w niedzielę jedną z dwóch niezłamanych jeszcze podejrzanych o powiązania z atakiem na tokijskie metro w 1995 roku dokonanym przez apokaliptyczną sektę.
list gończy za trójką członków sekty Najwyższa Prawda

Zdaniem japońskich mediów, policja na przedmieściach Tokio zwanych Sagamihara aresztowała Naoko Kikuchi, byłą członkinię sekty Aum Shinrikyo. Naoko Kikuchi jest oskarżona o wytwarzanie sarinu – gazu, który został wykorzystany w ataku, w którym zginęło 13 osób i doprowadziło do problemów zdrowotnych ponad 5000 osób dojeżdżających rano do pracy.

Pani Kikuchi ukrawała się przed policją od 17 lat, chociaż jej zdjęcie pojawiało się na listach gończych w całym kraju. Do jej aresztowania doszło pięć miesięcy po ty, jak inny członek sekty poszukiwany w związku z atakiem, Makoto Hirata, poddał się policji.

Członkowie sekty Najwyższa Prawda wypuścili gaz podczas porannego szczytu 20 marca 1995 roku, jako element apokaliptycznej wojny z rządem. Guru sekty, Chizuo Matsumoto, który zmienił nazwisko na Shoko Asahara, został skazany za zaplanowanie ataku i skazano go na śmierć.

Według gazety Asahi Shimbun policja otrzymała wskazówkę, że kobieta przypominająca Naoko Kikuchi była widziana w domku w Sagamihara, około 30 kilometrów na zachód od Tokio. Zatrzymana nie stawiała oporu, gdy policjanci, którzy obserwowali jej dom, aresztowali ją w niedzielę wieczorem, jak wróciła do domu. Po aresztowaniu, została zabrana do Tokio na przesłuchanie. Policja odmówiła komentarza w tej sprawie.

Po zatrzymaniu Naiko Kikuchi jednym pozostającym na wolności członkiem sekty podejrzewanym za zamach na metro w Tokio jest Katsuya Takahashi (środkowe zdjęcie na liście gończym).

Czytaj artykuł źródłowy

 
Nasz Newsletter

*

(*) Pola obowiązkowe

Rozmiar czcionki