Technology

Bardzo dobre spotkanie w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich grali gracze Paris Saint-Germain! Podczas weekendu we Francji było ekscytująco i podziwiać mogliśmy sporo goli!

24.01.2022, 08:15 0 komentarzy
Bardzo dobre spotkanie w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich grali gracze Paris Saint-Germain! Podczas weekendu we Francji było ekscytująco i podziwiać mogliśmy sporo goli!

Przez naprawdę długi czas francuska ekstraklasa uważana była przez ekspertów piłkarskich za rozgrywki z nieco innej półki. Przeważnie brakowało tam dobrze prowadzonych zespołów, które zdołałyby do końca toczyć boje w europejskich rozgrywkach. Na początku zeszłej dekady jednakże do stołecznego klubu wkroczył świeży właściciel, który zapoczątkował nową epokę dla stołecznego klubu oraz całej francuskiej ekstraklasy. Ligue 1 od tej zmiany zaczęła być o wiele bardziej rozpoznawalna i gwiazdy piłkarskie o wiele chętniej akceptowali transfery do klubów francuskich. Właśnie w tym artykule chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co w tej chwili dzieje się w ekstraklasie francuskiej. Nie da się ukryć, że w obecnej chwili najmocniejszym zespołem w Ligue 1 jest PSG, które znów w pewny sposób kroczy ku wygraniu mistrzostwa. Może się wydawać, iż w obecnej sytuacji nie ma we francuskich rozgrywkach zespołu, który byłby w stanie zakończyć dominację piłkarzy Paris Saint Germain.

Ekipa trenowana przez selekcjonera Pochettino Mauricio w niedzielę triumfowała nad Reims rezultatem 4:0. W taki sposób gracze Paris Saint Germain mieli w stanie zapisać do własnego dorobku kolejne niesamowicie kluczowe w kontekście walki o tytuł mistrzowski 3 punkty. Warto mieć na uwadze to, że swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint Germain podczas tego meczu zdobył Ramos Sergio, który podczas letniego okienka transferowego pozyskany został z madryckiego Realu. Najbardziej intrygujące spotkanie bez wątpienia rozgrywało się pomiędzy Bordeaux oraz RC Stresbourg. W aktualnym sezonie drużyna gości walczy o występ w Champions League, ale w trakcie tego spotkania byli zmuszeni pogodzić się z przegraną. Wynikiem cztery do trzech zwyciężyli gracze z Bordeaux, co z pewnością podobać się mogło piłkarskim kibicom, którzy zgromadzili się na trybunach w dniu meczu. Spotkanie na rezerwie przesiedział z kolei Majecki, którego AS Monaco było gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę wynikiem 2:3. Rozsądnie przyznać, że to była ekscytująca kolejka francuskiej Ligue 1.

Zostaw komentarz