Technology

Dwie bramki Ivi Lopeza oraz zwycięstwo Rakowa z Częstochowy w pierwszym starciu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

07.08.2022, 10:30 0 komentarzy
Dwie bramki Ivi Lopeza oraz zwycięstwo Rakowa z Częstochowy w pierwszym starciu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

Do tego, iż nasze kluby nie osiągają triumfów na międzynarodowej arenie fani piłkarscy z naszego kraju są przyzwyczajeni. Bardzo dobrym tego przykładem może być chociażby to, iż najlepszym sukcesem ostatniej dekady jest to, że sześć sezomów temu Legia wywalczyła promocję do fazy grupowej Pucharu Europy. Wówczas co prawda nie dało się wywalczyć awansu do pucharowej fazy, lecz przygoda mistrza Polski z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była bardzo fascynująca. Na pewno nie można tak określić przygody z Champions League ekipy Lecha, który wygrał mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w poprzednim sezonie. Drużyna mistrza Ekstraklasy już w I rundzie kwalifikacji wyeliminowana została z walki o Puchar Europy. Właśnie dlatego musi rozgrywać spotkania na najniższym poziomie europejskich rozgrywek a konkretnie Europa Conference League.

Nie da się ukryć, że bardzo duże nadzieje futbolowi kibice w Polsce pokładają w ekipie Rakowa z Częstochowy. Naprawdę dobrze od pierwszej rundy eliminacyjnych zmagań radzi sobie zespół prowadzony przez szkoleniowca Marka Papszuna. Gra wicemistrza PKO Ekstraklasy wygląda przyjemnie dla oka i można dostrzec, iż został tam zastosowany konkretny projekt. W tym przypadku trzeba również chwalić zarząd tego klubu, który doskonale się dogaduje z Papszunem. W ten sposób w Częstochowie został stworzony zespół, który będzie mógł rywalizować o sukcesy w zmaganiach europejskich. Sympatycy futbolu z naszego kraju chociażby z tego powodu liczą na to, iż wicemistrz naszego kraju będzie w stanie się zakwalifikować do Europa Conference League, ale również sięgnie po mistrzostwo kraju. W ubiegłym sezonie ten cel był naprawdę blisko, jednakże podczas ostatnich spotkań brakowało już klubowi wicemistrza polskiej ligi energii. Ekipa z Częstochowy w czwartkowy wieczór grała ze słowackim Spartakiem Trnawa. Duże grono dziennikarzy sportowych wychodziło z założenia, iż Raków Częstochowa da radę bez problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. W rozrachunku końcowym wicemistrz polskich rozgrywek wygrał rezultatem 2 do 0 po 2 trafieniach Lopeza. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do dostania się do czwartej rudny eliminacji Europa Conference League.

Zostaw komentarz