Technology

Kadra narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zadecydował konkurs jedenastek!

13.12.2022, 14:23 0 komentarzy
Kadra narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zadecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinałowe pojedynki, których zwycięzcy wystąpią w półfinale mistrzostw świata były rozgrywane w zeszły weekend. Naprawdę wielu kibiców piłki nożnej było zmuszonych pogodzić się z tym, iż ich reprezentacja narodowa musiała pożegnać się z szansami na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu. Jednak pozostaje podziwiać turniej do końca i ekscytować się fantastycznymi bramkami oraz wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Jednym z kandydatów do wygrania tytułu od pierwszego spotkania mundialu była narodowa reprezentacja Brazylii nie da się tego ukryć. Mogło się wydawać, że po zwycięstwie z narodową drużyną Korei Południowej wszystko idzie zgodnie z planem, jednakże wtedy przyszedł czas pojedynku z narodową drużyną Chorwacji. Zawodnicy kadry narodowej Chorwacji postawili dla drużyny narodowej Brazylii naprawdę trudne warunki w trakcie tego spotkania.

Brazylijska kadra narodowa od pierwszych minut meczu miała trudność z finalizowaniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci fenomenalnie spisywali się w grze defensywnej, jednak czasami potrafili zaskoczyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Sędzia tego starcia nie mógł postąpić inaczej i po 90 minutach gry musiał zaprosić zawodników obu drużyn na dogrywkę. Futbolowi wielbiciele obecni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Drużyna Brazylii wyszła na prowadzenie w samej końcówce pierwszej części za sprawą gola Neymara Jr. Mogło się wydawać wtedy, że jest już po wszystkim i brazylijscy sympatycy mogą rezerwować bilety na starcie półfinałowe. Jednakże na cztery minuty przed końcem dogrywki do siatki trafili zawodnicy narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do rzutów karnych. Drużyna Chorwacji w wykonywaniu jedenastek ma ogromne doświadczenie i tym razem było to dostrzegalne. W trakcie egzekwowania rzutów karnych piłkarzom drużyny Brazylii brakowało precyzji, a dzięki temu bramkarz narodowej reprezentacji Chorwacji bez trudu dwa obronił. Natomiast reprezentacja narodowa Chorwacji nie chybiła ani razu i w taki sposób zapewniła sobie awans do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Przeciwnikiem reprezentacji Chorwacji będzie bardzo silna drużyna Argentyny, która w ćwierćfinałowym starciu ograła również po serii rzutów karnych Holandię.

Zostaw komentarz