Technology

Ukraińska narodowa drużyna będzie toczyć bój z zespołem Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze!

02.06.2022, 08:37 0 komentarzy
Ukraińska narodowa drużyna będzie toczyć bój z zespołem Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze!

Wielbiciele futbolu z całej Europy w minionym tygodniu z zaciekawieniem oczekiwali na starcie narodowego zespołu Szkocji z zespołem narodowym Ukrainy. Jeszcze parę miesięcy temu byłoby to całkowicie zwyczajne starcie, jednak okoliczności uległy znacznej przemianie. To barażowe starcie najpierw miało zostać rozgrywane 3 miesiące temu, jednak przeszkodą była agresja rosyjskiej armii na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy poprosiła o przesunięcie meczu barażowego, na co przystała światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin ustalony został na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były uszykowane do rywalizacji. Faworyta do triumfu w tym starciu na pewno było niezwykle ciężko określić. Z gigantyczną zawziętością podchodzili do tego meczu zawodnicy zespołu Ukraińskiego, żeby udowodnić światu, że są zmotywowani a także przygotowani do walki na boisku.

Szkocka kadra natomiast chciała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Trener od pierwszej minuty krzyczał do swoich piłkarzy, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą popełniać błędów. Narodowa reprezentacja Ukrainy słynie z tego, że potrafi konstruować bardzo szybkie kontrataki, które z reguły kończą się golem. Warto mieć na uwadze to, iż to starcie naprawdę było niezwykle emocjonujące. Ukraińscy zawodnicy byli jednak tego dnia o wiele lepiej przygotowani od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie udało im się zdobyć pierwszą bramkę, kiedy to do siatki dał radę trafić Jarmołenko. Pierwsza część tego starcia była prezentacją fenomenalnej gry graczy Ukrainy, którzy efektywnie odpierali ofensywne akcje zespołu Szkocji. Rezultatem jeden do zera dla drużyny Ukrainy zakończyła się pierwsza połowa pojedynku barażowego. Podczas drugich 45. minut starcia mieliśmy możliwość podziwiać aż trzy gole. Dwukrotnie do bramki strzelali zawodnicy drużyny narodowej Ukrainy i raz reprezentanci Szkocji. W końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Dzięki temu zwycięstwu Ukraina wciąż ma szansę pojechać na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze.

Zostaw komentarz