Technology

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

19.03.2021, 12:47 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Niedawno, bo 7 marca o 20:00 dokonał się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i wciąż jest to jeden z głównych tematów pośród różnorodnych tabloidów. Po wypisaniu się pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy wzajemny wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas spotkania z Oprah para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie stoją chętniej po stronie królowej Elżbiety a także pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednakże nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Tabloidy brytyjskie dostrzegają, że jeżeli tylko Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili nieodwołanie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła też sferę tego, iż książe nie dojrzał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam dodał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się przetwarzaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 ekspertów interpretujących w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed publikacją. Doświadczeni eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując przy tym Oprah brak obiektywnego podejścia natomiast Markle używanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z Harrym oraz Meghan został ukazany w wieczornym TVN24. Co ciekawego wywiad ten podglądało średnio szacunkowo milion widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która może wykrzesać z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę szokujące informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bez dwóch zdań można stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością często analizowany.

Zostaw komentarz