Technology

Zaskakujący triumf mistrza Holandii w zmaganiach Champions League! Piłkarze niemieckiej drużyny byli bez szans i w końcowym rozrachunku ponieśli porażkę rezultatem 0 do 4!

26.10.2021, 11:13 0 komentarzy
Zaskakujący triumf mistrza Holandii w zmaganiach Champions League! Piłkarze niemieckiej drużyny byli bez szans i w końcowym rozrachunku ponieśli porażkę rezultatem 0 do 4!

Niesamowity mecz mieli szansę śledzić kibice piłkarscy zasiadający na stadionie w Amsterdamie. Na wieczór we wtorek Ajax podejmował na własnym obiekcie BVB, czyli bardzo mocny zespół z ligi niemieckiej. Mistrz holenderskiej Eredivise fenomenalnie zaczął rywalizację w aktualnie trwającej edycji Pucharu Europy i na początku trzeba o tym wspomnieć. Mistrzowie rozgrywek holenderskich przed wtorkowym starciem mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w starciu z Borussią ich planem po raz kolejny były trzy oczka. Jednak w tym przypadku nie miało być tak łatwo, ponieważ piłkarze niemieckiej Borussii też mieli chęć na trzy oczka w tym spotkaniu. Dobrze jednak mieć na uwadze fakt, że w tym starciu bardzo trudno było wyznaczyć faworyta do wygranej. Oba kluby miały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w ciągu dziewięćdziesięciu minut. Bez najmniejszych wątpliwości mało kto spodziewał się tak nijakiego starcia ze strony Borussii z Dortmundu i jednocześnie tak bardzo dobrego spotkania zawodników mistrza ligi holenderskiej.

Dla fanów drużyny niemieckiej rzeczywistość okazała się niesamowicie brutalna. Znacznie korzystniej od swoich przeciwników od startu meczu wyglądali gracze Ajaxu z Amsterdamu. Haaland Erling Będący w genialnej formie w obecnym sezonie był w trakcie trwania tego meczu w pełni wyłączony i nie umiał znaleźć drogi do bramki rywala. Natomiast Holenderski Ajax okazał się naprawdę skuteczny, czego najlepszym dowodem jest ostateczny rezultat starcia. Piłkarze zespołu holenderskiego Ajaxu wygrali wynikiem 4:0 i tym samym mogli umocnić się na pierwszej lokacie w grupowych rozgrywkach. Z pewnością ten triumf przybliżyć ich może do dostania się do zmagań w fazie pucharowej, która będzie rozgrywana po zimowej przerwie. Gracze Borussii z Dortmundu mają czternaście dni na przygotowanie strategii do rewanżowego starcia, które rozgrywane będzie na ich stadionie. To bez wątpienia będzie okazja ku temu, żeby choć trochę zrehabilitować za kiepski rezultat w Amsterdamie. Dyspozycją pokazywaną przez zawodników selekcjonera Erika Ten Haga są urzeczeni fani piłkarscy ze Starego Kontynentu i zaczynają wierzyć w powtórzenie rezultatu z edycji 2018/2019, gdy to Ajax Amsterdam wywalczył awans aż do 1/2 finału Pucharu Europy eliminując wcześniej wiele faworyzowanych drużyn.

Zostaw komentarz